← tilbage
Gem favorit

WSH Denmark ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 43714376 Aktiv APS 2200 København N
Årets resultat 2025 -56.056.816 -56,1 mio DKK
CVR-nummer43714376
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2022-12-16
kapitalDKK 27.310.000
e-mailpost@meyers.dk
hjemmesidewww.meyers.dk
sidst opdateret2026-10-08
Beliggenhed
adresse Esromgade 15, 2200 København N
by2200 København N
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Ejere
WSH Europe Limited Legal ejer 90–99,99 % Fra: 14.03.2023
Direktion
Niklas Bye Nordkap Direktør Fra: 01.08.2024
Peter Rønn-Petersen Direktør Fra: 01.07.2025
Bestyrelse
Claus Meyer Nielsen Bestyrelsesmedlem Fra: 14.03.2023
Anne-Birgitte Agger Bestyrelsesmedlem Fra: 01.03.2025
Jesper Uggerhøj Formand Fra: 14.03.2023
Alastair Dunbar Storey Bestyrelsesmedlem Fra: 14.03.2023
Marc Bradley Næstformand Fra: 14.03.2023
Stiftere
WSH Europe Limited Stifter Fra: 16.12.2022
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Meyers Group ApS
CVR 42916749
100 % 14.03.2023 — —
nøgletal 2025 2024 2023
Nettoomsætning 765.884.115824.012.103593.186.846
Bruttoresultat 427.676.833443.102.371322.879.484
Driftsresultat -49.514.406-61.820.108-42.215.367
Resultat før skat -62.771.200-74.218.043-52.833.302
Årets resultat -56.056.816-67.966.533-45.832.615
Egenkapital 103.244.036159.300.852227.267.385
Aktiver i alt (balance) 457.687.532546.306.772642.299.322
Selskabskapital 27.310.00027.310.00027.310.000
Gæld i alt 353.254.329384.496.392405.423.134
Likvide beholdninger 29.832.09525.597.93037.672.675
Antal ansatte (årsrapport) 746794764
Lønomkostning pr. ansat 552.627544.307401.499
Soliditetsgrad 22,6 %29,2 %35,4 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-10
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-11
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-07-15
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (3)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
16/12 2022 – 31/12 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.