← tilbage
Gem favorit

AdvokatFyn a/s

CVR 25353641 Opløst efter fusion A/S 5700 Svendborg
Årets resultat 2023 1.800.493 1,8 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer25353641
status Opløst efter fusion
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2000-05-08
kapitalDKK 1.260.000
sidst opdateret2026-08-31
Beliggenhed
adresse Kullinggade 31, 5700 Svendborg
by5700 Svendborg
kommuneSvendborg Kommune
Branche
hovedbranche Juridisk bistand (691000)
Revisor
firma N.G. Christensen Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Nicolai Groth-Christensen
Ansatte (CVR)
2024-01 24 ansatte · 19 årsværk
−10 ansatte (−29 %) siden januar 2023
månedansatteårsværk
2024-01 24 19
2023-12 28 25
2023-11 27 22
2023-10 28 23
2023-09 30 25
2023-08 31 25
2023-07 32 26
2023-06 31 26
2023-05 32 28
2023-04 33 29
2023-03 34 26
2023-02 33 27
2023-01 34 26
2022-12 34 28
2022-11 34 27
2022-10 35 29
2022-09 36 29
2022-08 35 27
2022-07 36 29
2022-06 38 30
2022-05 37 31
2022-04 37 32
2022-03 38 28
2022-02 39 30
ingen aktive aktører registreret
nøgletal 2023 2022 2021 2020 2019
Nettoomsætning —————
Bruttoresultat 16.170.42216.451.38318.011.02219.894.24218.514.111
Driftsresultat 2.340.376706.0662.183.2122.833.3741.649.025
Resultat før skat 2.319.151582.5722.108.8702.800.5951.619.894
Årets resultat 1.800.493447.7441.634.9962.176.0091.253.886
Egenkapital 5.295.1965.172.7035.659.9596.204.7634.802.954
Aktiver i alt (balance) 11.181.53111.305.43512.484.08915.321.41412.784.707
Selskabskapital 1.260.0001.260.0001.260.0001.260.0001.260.000
Gæld i alt 4.585.4554.185.9844.664.8967.015.2715.864.583
Likvide beholdninger 2.747.22814.17585.6982.543.35019.819
Antal ansatte (årsrapport) 2831323336
Lønomkostning pr. ansat 492.378506.252490.838512.235463.284
Soliditetsgrad 47,4 %45,8 %45,3 %40,5 %37,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2024-02-02
Revisor: N.G. Christensen Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-02-16
Revisor: N.G. Christensen Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-02-08
Revisor: N.G. Christensen Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-02-24
Revisor: N.G. Christensen Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-02-11
Revisor: N.G. Christensen Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (5)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2023 – 31/12 2023 N.G. Christensen Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 N.G. Christensen Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 N.G. Christensen Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 N.G. Christensen Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 N.G. Christensen Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab vis rapport