← tilbage
Gem favorit

Arctic Capacity ApS

CVR 41128208 Aktiv APS 2000 Frederiksberg
Årets resultat 2025 1.034.072 1 mio DKK
CVR-nummer41128208
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2020-01-29
kapitalDKK 40.000
sidst opdateret2026-02-16
Beliggenhed
adresse Rolfsvej 37, 2000 Frederiksberg
by2000 Frederiksberg
kommuneFrederiksberg Kommune
Revisor
firma BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Henrik Konrad Hedelund
Ansatte (CVR)
2026-08 2 ansatte · 2 årsværk
Uændret siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 2 2
2026-06 2 1
2026-05 2 2
2026-04 3 2
2026-03 2 1
2026-01 2 1
2025-12 2 1
2025-11 2 1
2025-10 2 1
2025-09 2 1
2025-08 2 1
2025-07 2 1
2025-06 2 1
2025-05 2 1
2025-04 2 1
2025-03 2 1
2025-02 2 1
2025-01 2 1
2024-12 2 3
2024-11 2 2
2024-10 2 1
2024-09 2 1
2024-08 2 1
2024-07 2 1
Ejere
ØLGAARD CONSULT ApS · CVR 32066623 Legal ejer 100 % Fra: 29.01.2020
Direktion
Henrik Peter Ølgaard Lassen Direktør Fra: 29.01.2020
Stiftere
ØLGAARD CONSULT ApS · CVR 32066623 Stifter Fra: 29.01.2020
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 2.296.8881.472.3641.277.0482.791.4281.741.049625.553
Driftsresultat 1.437.016539.292317.5431.197.876679.131216.979
Resultat før skat 1.327.975479.036315.4401.096.571652.068208.376
Årets resultat 1.034.072371.095239.173853.135507.851161.208
Egenkapital 1.706.5341.072.4621.201.3671.162.194559.059201.208
Aktiver i alt (balance) 2.218.4481.436.6891.560.7351.708.778856.927519.816
Selskabskapital 40.00040.00040.00040.00040.00040.000
Gæld i alt 467.470364.227359.368546.584297.868318.608
Likvide beholdninger 705.7491.281.9211.424.6051.499.726807.252439.578
Antal ansatte (årsrapport) 2210941
Lønomkostning pr. ansat ——95.950177.061——
Soliditetsgrad 76,9 %74,6 %77,0 %68,0 %65,2 %38,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-01
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-01
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-27
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-30
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-13
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-03
Revisor: REVISIONSFIRMAET GEORG MATHIASEN, REGISTREREDE REVISORER
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
29/01 2020 – 31/12 2020 REVISIONSFIRMAET GEORG MATHIASEN, REGISTREREDE REVISORER vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.