← tilbage
Gem favorit

Bagerdygtigt ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 40959939 Aktiv APS 2680 Solrød Strand
Årets resultat 2025 414.612 414.612 DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer40959939
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2019-11-25
kapitalDKK 40.000
sidst opdateret2026-01-02
Beliggenhed
adresse Solrød Byvej 15, 2680 Solrød Strand
by2680 Solrød Strand
kommuneSolrød Kommune
Branche
hovedbranche Industriel fremstilling af brød og kager mv. (107110)
Ansatte (CVR)
2026-07 24 ansatte · 19 årsværk
+5 ansatte (+26 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 24 19
2026-06 28 22
2026-05 27 21
2026-04 27 19
2026-03 26 18
2026-02 26 18
2026-01 23 17
2025-12 22 18
2025-11 20 17
2025-10 20 17
2025-09 20 16
2025-08 19 16
2025-07 19 16
2025-06 18 15
2025-05 18 15
2025-04 14 12
2025-03 14 12
2025-02 15 13
2025-01 16 14
2024-12 18 14
2024-11 15 14
2024-10 16 14
2024-09 14 12
2024-08 18 13
Ejere
Bagerdygtigt Retail ApS · CVR 37577170 Legal ejer 100 % Fra: 01.12.2020
Direktion
Michael Balmer Direktør Fra: 25.11.2019
Stiftere
Bagerdygtigt Retail ApS · CVR 37577170 Stifter Fra: 25.11.2019
Emil Andersen Holding ApS · CVR 39690373 Stifter Fra: 25.11.2019
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 6.987.6206.258.8236.539.0145.939.4164.196.5883.779.408
Driftsresultat 344.364-70.350-63.906-392.832-388.720-109.689
Resultat før skat 293.913-154.360-117.936-420.080-387.538-117.762
Årets resultat 414.612-345.050-103.940-333.512-323.319-91.855
Egenkapital 363.749-50.863-812.627-708.687-375.174-51.855
Aktiver i alt (balance) 2.755.0881.748.2521.969.6881.764.9161.482.2381.465.712
Selskabskapital 40.00040.00040.00040.00040.00040.000
Gæld i alt 2.391.3391.799.1152.782.3152.473.6031.857.4121.402.567
Likvide beholdninger 78.533269.233182.493192.110188.551330.356
Antal ansatte (årsrapport) 151415151010
Lønomkostning pr. ansat 423.066422.861416.987403.171423.507368.750
Soliditetsgrad 13,2 %-2,9 %-41,3 %-40,2 %-25,3 %-3,5 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-30
Revisor: Lokal Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-30
Revisor: Lokal Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-07-16
Revisor: Lokal Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-26
Revisor: Lokal Revision, Statsautoriseret revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-08
Revisor: Lokal Revision, Statsautoriseret revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-13
Revisor: Lokal Revision, Statsautoriseret revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Lokal Revision vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Lokal Revision vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Lokal Revision vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Lokal Revision, Statsautoriseret revisionsanpartsselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Lokal Revision, Statsautoriseret revisionsanpartsselskab vis rapport
25/11 2019 – 31/12 2020 Lokal Revision, Statsautoriseret revisionsanpartsselskab vis rapport