← tilbage
Gem favorit

BENTZEN AUTOKAROSS ApS

CVR 89089816 Aktiv APS 2650 Hvidovre
Årets resultat 2026 7.611.480 7,6 mio DKK
CVR-nummer89089816
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1980-03-17
kapitalDKK 575.000
telefon43731055
sidst opdateret2026-06-02
Beliggenhed
adresse Industriholmen 55, 2650 Hvidovre
by2650 Hvidovre
kommuneHvidovre Kommune
Ansatte (CVR)
2026-08 64 ansatte · 49 årsværk
+11 ansatte (+21 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 64 49
2026-07 61 47
2026-06 60 54
2026-05 61 56
2026-04 60 21
2026-03 60 40
2026-02 61 56
2026-01 60 52
2025-12 56 49
2025-11 56 51
2025-10 57 51
2025-09 56 48
2025-08 53 40
2025-07 54 42
2025-06 54 47
2025-05 55 49
2025-04 55 47
2025-03 48 43
2025-02 47 42
2025-01 49 44
2024-12 47 43
2024-11 46 43
2024-10 39 36
2024-09 37 31
Ejere
MWR HOLDING ApS · CVR 28514506 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 01.12.2022
W. ROED HOLDING ApS · CVR 28515057 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 01.12.2022
CARSTEN OVESEN HOLDING ApS · CVR 31877342 Legal ejer 25–33,32 % Fra: 10.02.2022
Direktion
Ralph Birkmand Direktør Fra: 01.07.2022
Bestyrelse
Michael Weibel Roed Formand Fra: 06.12.2022
nøgletal 2026 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 40.853.18231.817.56425.057.34610.402.3657.074.4664.181.458
Driftsresultat 10.373.3599.381.3358.673.432585.652-3.316.274-306.157
Resultat før skat 9.869.9849.357.9328.506.3321.378.067-3.360.630-313.627
Årets resultat 7.611.4807.287.6146.797.4311.394.484-2.811.908-245.512
Egenkapital 21.856.63117.887.61211.999.9985.202.5673.808.0855.342.367
Aktiver i alt (balance) 41.458.96732.587.39023.638.97113.627.6289.203.39310.499.988
Selskabskapital 575.000575.000575.000575.000575.000500.000
Gæld i alt 19.602.33614.699.77811.638.9738.425.0615.395.3085.157.621
Likvide beholdninger 258.7694.802.3858.443.3351.726.8781.013.711852.805
Antal ansatte (årsrapport) 544532191920
Lønomkostning pr. ansat 564.186497.918502.277496.572523.686213.832
Soliditetsgrad 52,7 %54,9 %50,8 %38,2 %41,4 %50,9 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-09-08
Revisor: PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisions­aktie­selskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-09-25
Revisor: PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisions­aktie­selskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-09-25
Revisor: PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-22
Revisor: JH Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-12-21
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-11-23
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (8)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2025 – 30/06 2026 PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisions­aktie­selskab vis rapport
01/07 2024 – 30/06 2025 PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisions­aktie­selskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 JH Revision vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 30/06 2021 inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 JH Revision vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 JH Revision vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.