← tilbage

HALM 80. SKALKENDRUP ApS

CVR 66067017 Aktiv APS 5800 Nyborg
Årets resultat 2025 8.563.195 8,6 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer66067017
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1980-06-26
kapitalDKK 62.500
telefon20197752
e-mailchristopher@halm80.dk
sidst opdateret2026-05-21
Beliggenhed
adresse Skalkendrupvej 12, 5800 Nyborg
by5800 Nyborg
kommuneNyborg Kommune
Branche
hovedbranche Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl (016100)
Ansatte (CVR)
2026-07 17 ansatte · 12 årsværk
−2 ansatte (−11 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 17 12
2026-06 12 12
2026-05 11 14
2026-04 11 12
2026-03 12 12
2026-02 13 14
2026-01 12 11
2025-12 12 12
2025-11 14 14
2025-10 13 13
2025-09 16 13
2025-08 20 22
2025-07 19 13
2025-06 15 15
2025-05 15 15
2025-04 14 15
2025-03 16 15
2025-02 15 16
2025-01 16 14
2024-12 19 18
2024-11 18 18
2024-10 19 15
2024-09 22 22
2024-08 24 27
Ejere
Halm 80 Holding ApS · CVR 44611872 Legal ejer 100 % Fra: 02.02.2024
Direktion
Christopher Vangberg Jensen Direktør Fra: 22.11.2016
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Halmselskabet af 2023 ApS
CVR 43919563
25–33,32 % 15.03.2023 — —
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Komplementarselskabet Bioenergi Sydfyn ApS
CVR 43702319
12.12.2022 — —
Sydfyn Bioenergi P/S
CVR 43702645
12.12.2022 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 25.592.59718.014.83821.227.78916.653.99312.290.37011.034.247
Driftsresultat 11.523.0705.450.31511.021.1597.844.2864.144.8493.243.102
Resultat før skat 11.033.2615.115.39610.796.1747.641.6093.881.7952.855.237
Årets resultat 8.563.1954.006.0868.411.3025.953.5913.028.4672.221.208
Egenkapital 30.665.50927.252.31424.746.22816.449.32610.608.7357.690.868
Aktiver i alt (balance) 57.454.20847.792.26043.820.45935.779.51129.842.48127.639.698
Selskabskapital 62.50062.50062.50062.50062.500125.000
Gæld i alt 23.587.55517.517.88316.440.27816.968.59817.361.85918.156.861
Likvide beholdninger 3.304.3064.620.6202.105.412601.9152.592.434834.194
Antal ansatte (årsrapport) 14151311913
Lønomkostning pr. ansat 643.640537.157525.693509.658593.420385.360
Soliditetsgrad 53,4 %57,0 %56,5 %46,0 %35,6 %27,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-11-12
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-12-19
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-23
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-12-21
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-03
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-12-07
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport