Hudkræftklinikken.dk ApS
stamdata
| CVR-nummer | 38219960 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2016-11-20 |
| kapital | DKK 118.889 |
| bb@hudkraeftklinikken.dk | |
| hjemmeside | www.hudkræftklinikken.dk |
| sidst opdateret | 2026-02-18 |
Branche
| hovedbranche | Speciallægers aktiviteter (862200) |
Revisor
| firma | None · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Finn Rasmussen |
Ansatte (CVR)
2026-06
6 ansatte
·
2 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-06 | 6 | 2 |
| 2026-05 | 6 | 2 |
| 2026-04 | 5 | 2 |
| 2026-03 | 5 | 1 |
| 2026-02 | 4 | 1 |
| 2026-01 | 5 | 2 |
| 2025-12 | 4 | 1 |
| 2025-11 | 5 | 2 |
| 2025-10 | 5 | 1 |
| 2025-09 | 5 | 2 |
| 2025-08 | 5 | 2 |
| 2025-07 | 5 | 1 |
| 2025-06 | 6 | 1 |
| 2025-05 | 6 | 1 |
| 2025-04 | 6 | 1 |
| 2025-03 | 6 | 1 |
| 2025-02 | 5 | 1 |
| 2025-01 | 4 | 1 |
| 2024-12 | 4 | 1 |
| 2024-11 | 4 | 1 |
| 2024-10 | 4 | 1 |
| 2024-09 | 4 | 1 |
| 2024-08 | 4 | 1 |
| 2024-07 | 4 | 0 |
aktører og ejere
Ejere
| Birch Bengtsen Invest ApS · CVR 14259880 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 20.11.2016 |
| PHOENIX CAPITAL ApS · CVR 30717368 | Legal ejer | 10–14,99 % | Fra: 12.06.2023 |
| M.Glud holding ApS · CVR 38215523 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 20.11.2016 |
| Progressio Invest ApS · CVR 39104261 | Legal ejer | 5–9,99 % | Fra: 06.12.2025 |
Direktion
| Bolette Birch Bengtsen | Direktør | Fra: 20.11.2016 |
Bestyrelse
| Robert Birger Birch | Formand | Fra: 20.11.2016 | |
| Martin Glud | Bestyrelsesmedlem | Fra: 20.11.2016 | |
| Kent Stevens Larsen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 17.07.2018 |
Stiftere
| Birch Bengtsen Invest ApS · CVR 14259880 | Stifter | Fra: 20.11.2016 | |
| M.Glud holding ApS · CVR 38215523 | Stifter | Fra: 20.11.2016 | |
| I.Weiss Holding ApS · CVR 38215604 | Stifter | Fra: 20.11.2016 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Sved & Laserklinikken ApS
CVR 42467936
|
100 % | 30.12.2023 | 7.417 | 18.688 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Hudkræftklinikken.dk ApS
CVR 38219960
|
10–14,99 % | 01.09.2022 – 06.12.2025 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.898.097 | 2.055.000 | 1.290.159 | 1.291.638 | 1.767.284 | 1.731.389 |
| Driftsresultat | -211.394 | 79.581 | -191.174 | -411.634 | 627.354 | — |
| Resultat før skat | -266.219 | 15.603 | -266.489 | -462.458 | 599.929 | — |
| Årets resultat | -210.331 | 9.266 | -210.507 | -363.008 | 557.379 | 166.791 |
| Egenkapital | 757.000 | 1.597.331 | 1.588.065 | 1.168.572 | 2.561.580 | 2.404.203 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.791.621 | 2.314.796 | 2.738.502 | 2.304.947 | 2.997.066 | 2.485.232 |
| Selskabskapital | 118.889 | 796.667 | 796.667 | 166.667 | 166.667 | 166.667 |
| Gæld i alt | 1.034.621 | 717.465 | 1.150.437 | 1.136.375 | 392.936 | 81.029 |
| Likvide beholdninger | — | — | — | 0 | 348 | 65.162 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 3 | 3 | 2 | 2 | — | — |
| Soliditetsgrad | 42,2 % | 69,0 % | 58,0 % | 50,7 % | 85,5 % | 96,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-03-24 Revisor: Finn Rasmussen XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-05-09 Revisor: Finn Rasmussen XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-05-06 Revisor: Finn Rasmussen XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-06 Revisor: Aaen & Co. statsautoriserede revisorer p/s XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-05-25 Revisor: Aaen & Co. statsautoriserede revisorer p/s XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-03-26 Revisor: — XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-03-24 | Finn Rasmussen | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-05-09 | Finn Rasmussen | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-05-06 | Finn Rasmussen | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-06 | Aaen & Co. statsautoriserede revisorer p/s | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-05-25 | Aaen & Co. statsautoriserede revisorer p/s | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-03-26 | — | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-04-14 | — | vis rapport |
p-enheder (2)
-
Hudkræftklinikken.dk Jylland Aktiv P-nr. 1029274866
- startet
- 15.05.2023
- ansatte
- —
-
Hudkræftklinikken.dk ApS Aktiv P-nr. 1021968214
- adresse
- Dampfærgevej 3, 2100 København Ø
- startet
- 20.11.2016
- ansatte
- —
tidligere p-enheder (1)
-
Hudkræftklinikken.dk Jylland Ophørt P-nr. 1029274890
- startet
- 15.05.2023 – ophørt 15.05.2023
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Sved & Laserklinikken ApS 0 m · København Ø
- Kofod Eye v/Mads Kofod 40 m · København Ø
- anodyne care aps 87 m · København Ø
- Lars Kambjerre spec.læge konsulent 92 m · København Ø
- Birgitte Moltke speciallæge 183 m · København Ø
- HELLE OG KURT SKOVGAARD HOLDING ApS 264 m · København Ø
- Neel Gerner - Øjenlågskirurgi CPH 300 m · København Ø
- Venespecialisten ApS 300 m · København Ø