← tilbage
Gem favorit

KROMA A/S

CVR 26494893 Aktiv A/S 7800 Skive
Årets resultat 2025 929.170 929.170 DKK
CVR-nummer26494893
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2002-03-01
kapitalDKK 526.315
telefon97522099
sidst opdateret2026-02-16
Beliggenhed
adresse Rævevej 22, 7800 Skive
by7800 Skive
kommuneSkive Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 21 ansatte · 13 årsværk
Uændret siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 21 13
2026-06 19 16
2026-05 20 17
2026-04 22 16
2026-03 21 16
2026-02 19 16
2026-01 20 16
2025-12 23 15
2025-11 22 16
2025-10 23 17
2025-09 22 17
2025-08 21 17
2025-07 21 12
2025-06 21 16
2025-05 20 16
2025-04 20 16
2025-03 21 17
2025-02 19 16
2025-01 22 17
2024-12 24 17
2024-11 23 18
2024-10 24 18
2024-09 22 19
2024-08 24 18
Ejere
KROMA A/S · CVR 26494893 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 01.05.2025
IKR HOLDING ApS · CVR 26629985 Legal ejer 90–99,99 % Fra: 15.06.2021
Direktion
Ivan Kristensen Direktør Fra: 23.04.2002
Bestyrelse
Jens Funder Berg Bestyrelsesmedlem Fra: 31.10.2022
Ivan Kristensen Bestyrelsesmedlem Fra: 23.04.2002
John Sohn Christensen Formand Fra: 31.08.2023
Stiftere
ALKMNWA AF 15.10.2008 A/S · CVR 19323595 Stifter Fra: 01.03.2002
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
KROMA A/S
CVR 26494893
10–14,99 % 01.05.2025 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 12.920.0035.162.2915.937.1514.333.4806.457.9882.793.701
Driftsresultat 1.184.031739.3842.954.0291.797.4274.316.003666.405
Resultat før skat 1.196.952732.6962.934.3301.780.1404.240.067461.370
Årets resultat 929.170567.1562.283.8401.383.1703.303.455358.370
Egenkapital 11.065.85210.136.68210.069.5268.285.6867.402.5164.099.060
Aktiver i alt (balance) 22.266.59916.425.41016.521.48415.426.17215.146.03113.614.838
Selskabskapital 526.315526.315526.315526.315526.315526.315
Gæld i alt 9.848.7475.018.7284.668.9585.592.4866.553.5157.765.778
Likvide beholdninger 8.1229.314136.1247.9602.799.2777.134
Antal ansatte (årsrapport) 181917161614
Lønomkostning pr. ansat 610.626—————
Soliditetsgrad 49,7 %61,7 %61,0 %53,7 %48,9 %30,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-09-09
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-09-12
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-09-04
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-10-31
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-09-23
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-10-01
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/05 2024 – 30/04 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/05 2023 – 30/04 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/05 2022 – 30/04 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/05 2021 – 30/04 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/05 2020 – 30/04 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/05 2019 – 30/04 2020 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.