← tilbage
Gem favorit

R.G. SCHJOLDAGER & SØN ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 14683836 Aktiv APS 2100 København Ø
Årets resultat 2025 -710.797 -710.797 DKK
CVR-nummer14683836
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1990-10-02
kapitalDKK 137.500
telefon39295586
sidst opdateret2026-04-17
Beliggenhed
adresse Lyngbyvej 130, 2100 København Ø
by2100 København Ø
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
Ansatte (CVR)
2026-07 10 ansatte · 7 årsværk
Uændret siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 10 7
2026-06 10 8
2026-05 10 8
2026-04 10 8
2026-03 10 9
2026-02 10 8
2026-01 10 8
2025-12 10 9
2025-11 10 10
2025-10 10 8
2025-09 10 9
2025-08 10 9
2025-07 10 8
2025-06 10 9
2025-05 10 8
2025-04 10 9
2025-03 10 9
2025-02 10 9
2025-01 10 9
2024-12 10 9
2024-11 10 10
2024-10 10 9
2024-09 10 9
2024-08 10 8
Ejere
Susan Hasfeldt Schjoldager Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 30.05.2009
Ole Gram Schjoldager Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 30.05.2009
Lasse Gram Schjoldager Legal ejer 10–14,99 % Fra: 30.05.2009
Direktion
Susan Hasfeldt Schjoldager Direktør Fra: 02.10.1990
Ole Gram Schjoldager Direktør Fra: 02.10.1990
Stiftere
PG EJENDOMME HOLDING I ApS · CVR 10616271 Stifter Fra: 02.10.1990
PG EJENDOMME HOLDING II ApS · CVR 11985335 Stifter Fra: 02.10.1990
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 4.831.8905.824.9286.581.6165.640.8705.379.2985.413.138
Driftsresultat -755.293178.5631.205.918349.942375.939770.230
Resultat før skat -694.809194.4921.205.078332.815354.567748.321
Årets resultat -710.797150.455942.014255.873280.191583.126
Egenkapital 3.849.8504.712.5224.699.3173.889.8283.762.6553.609.589
Aktiver i alt (balance) 4.955.2006.461.3296.483.9205.391.5285.237.1506.124.749
Selskabskapital 137.500137.500137.500137.500137.500137.500
Gæld i alt 1.105.3501.748.8071.766.4401.459.6111.433.5362.498.945
Likvide beholdninger 2.001.7251.489.7761.919.456726.8131.253.1332.066.755
Antal ansatte (årsrapport) 111110121111
Lønomkostning pr. ansat 487.026487.081508.629418.516435.417412.683
Soliditetsgrad 77,7 %72,9 %72,5 %72,2 %71,8 %58,9 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-04-24
Revisor: Revisionsfirmaet Torlund
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-27
Revisor: Revisionsfirmaet Torlund
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-12
Revisor: Revisionsfirmaet Torlund
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-20
Revisor: Revisionsfirmaet Torlund
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-20
Revisor: Revisionsfirmaet Torlund
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-11
Revisor: Revisionsfirmaet Torlund
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Revisionsfirmaet Torlund vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Revisionsfirmaet Torlund vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Revisionsfirmaet Torlund vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Revisionsfirmaet Torlund vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Revisionsfirmaet Torlund vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Revisionsfirmaet Torlund vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Revisionsfirmaet Torlund vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.