← tilbage
Gem favorit

RIGHT PEOPLE GROUP ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 30590627 Aktiv APS 2100 København Ø
Årets resultat 2025 7.759.810 7,8 mio DKK
CVR-nummer30590627
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2007-05-21
kapitalDKK 125.000
telefon70208986
e-mailinfo@rightpeople.dk
hjemmesidewww.rightpeople.dk
sidst opdateret2026-03-24
Beliggenhed
adresse Lyngbyvej 2, 2100 København Ø
by2100 København Ø
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Arbejdsformidlingskontorers aktiviteter (781000)
Ansatte (CVR)
2026-07 47 ansatte · 46 årsværk
+23 ansatte (+96 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 47 46
2026-06 48 47
2026-05 47 46
2026-04 46 44
2026-03 44 41
2026-02 43 42
2026-01 45 41
2025-12 41 39
2025-11 38 37
2025-10 39 38
2025-09 27 25
2025-08 27 26
2025-07 24 24
2025-06 24 24
2025-05 24 23
2025-04 24 23
2025-03 22 21
2025-02 20 20
2025-01 20 19
2024-12 20 20
2024-11 18 18
2024-10 9 9
2024-09 10 10
2024-08 10 10
Ejere
Right People Group Holding ApS · CVR 30590538 Legal ejer 100 % Fra: 20.01.2014
Direktion
Jesper Geisler Direktør Fra: 17.06.2024
Henrik Deichmann Arent Direktør Fra: 21.05.2007
Bestyrelse
Søren Grud Rosenmeier Bestyrelsesmedlem Fra: 01.09.2024
Erik Stener Jørgensen Bestyrelsesmedlem Fra: 15.03.2026
Agner Nørgaard Mark Formand Fra: 22.01.2024
Martin Jørgensen Næstformand Fra: 30.01.2024
Louise In Birk Delfs Bestyrelsesmedlem Fra: 22.01.2024
Helena Jose Sardinha Petersen Bestyrelsesmedlem Fra: 30.01.2024
Stiftere
Right People Group Holding ApS · CVR 30590538 Stifter Fra: 21.05.2007
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 27.536.02617.425.01420.742.73617.064.48512.064.73411.147.537
Driftsresultat 9.044.0689.974.588————
Resultat før skat 9.986.27410.520.99712.545.0539.236.4556.272.2814.249.669
Årets resultat 7.759.8108.183.6859.762.9427.175.4114.882.9153.292.861
Egenkapital 11.443.4958.683.68510.262.9427.675.4115.382.9153.792.861
Aktiver i alt (balance) 87.357.66786.813.18462.108.36549.065.96833.020.19727.779.250
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 75.908.11578.129.49951.845.42341.390.55727.637.28223.986.389
Likvide beholdninger 8.135.760368.13119.706.7785.527.2055.668.6574.364.586
Antal ansatte (årsrapport) 2111111188
Lønomkostning pr. ansat 863.801676.729743.440705.565717.679855.723
Soliditetsgrad 13,1 %10,0 %16,5 %15,6 %16,3 %13,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-01-14
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-01
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-15
Revisor: Revisionsfirmaet MBP ApS, registreret revisor
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-01-02
Revisor: Revisionsfirmaet MBP ApS, registreret revisor
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-20
Revisor: Revisionsfirmaet MBP ApS, registreret revisor
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-01-25
Revisor: Revisionsfirmaet MBP ApS, registreret revisor
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/10 2024 – 30/09 2025 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2023 – 30/09 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2022 – 30/09 2023 Revisionsfirmaet MBP ApS, registreret revisor vis rapport
01/10 2021 – 30/09 2022 Revisionsfirmaet MBP ApS, registreret revisor vis rapport
01/10 2020 – 30/09 2021 Revisionsfirmaet MBP ApS, registreret revisor vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 Revisionsfirmaet MBP ApS, registreret revisor vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 Revisionsfirmaet MBP ApS, registreret revisor vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.