TBU HOLDING ApS
Årets resultat 2025
1.079.405
1,1 mio
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 36476753 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2014-12-22 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2025-05-28 |
Beliggenhed
| adresse | Hobrovej 1, 9600 Aars |
| by | 9600 Aars |
| kommune | Vesthimmerlands Kommune |
Branche
| hovedbranche | Anden finansiel formidling i.a.n. (649990) |
Revisor
| revisor | Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab |
aktører og ejere
Ejere
| Thomas Juul Walentin Buus | Legal ejer | 100 % | Fra: 22.12.2014 |
Direktion
| Thomas Juul Walentin Buus | Direktør | Fra: 05.05.2017 |
Stiftere
| Thomas Juul Walentin Buus | Stifter | Fra: 22.12.2014 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
JENS BUUS A/S
CVR 20271175
|
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 29.04.2026 33,33–49,99 %: 20.12.2021 – 28.04.2026 10–14,99 %: 30.06.2018 – 19.12.2021 |
29.04.2026 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
BUUS EJENDOM ApS
CVR 27725082
|
50–66,66 % | 01.01.2015 – 29.04.2026 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.125 | -12.850 | -13.537 | -10.312 | -7.500 | -7.125 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 1.079.405 | 845.322 | 1.046.270 | 1.438.310 | 124.950 | 463.168 |
| Årets resultat | 1.079.405 | 845.322 | 1.046.270 | 1.438.310 | 124.950 | 463.168 |
| Egenkapital | 6.171.635 | 5.092.231 | 4.246.909 | 3.200.639 | 1.762.330 | 1.474.841 |
| Aktiver i alt (balance) | 9.601.733 | 9.415.580 | 9.858.865 | 10.486.446 | 11.212.751 | 7.113.916 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 3.430.098 | 4.323.349 | 5.611.956 | 7.285.807 | 9.450.421 | 5.639.075 |
| Likvide beholdninger | 4.500 | 4.501 | 4.094 | 5.590 | 18.739 | 19.153 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 64,3 % | 54,1 % | 43,1 % | 30,5 % | 15,7 % | 20,7 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | Beierholm | vis rapport |
p-enheder (1)
-
TBU HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1020021280
- adresse
- Hobrovej 1, 9600 Aars
- startet
- 22.12.2014
- ansatte
- —