← tilbage
Gem favorit

WILA A/S

CVR 27230350 Aktiv A/S 8600 Silkeborg
Årets resultat 2025 17.652.563 17,7 mio DKK
CVR-nummer27230350
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2003-06-18
kapitalDKK 500.000
sidst opdateret2026-07-10
Beliggenhed
adresse Mads Clausens Vej 14, 8600 Silkeborg
by8600 Silkeborg
kommuneSilkeborg Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 66 ansatte · 55 årsværk
+9 ansatte (+16 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 66 55
2026-06 71 62
2026-05 68 65
2026-04 67 60
2026-03 67 59
2026-02 65 64
2026-01 61 43
2025-12 63 60
2025-11 64 64
2025-10 64 57
2025-09 62 54
2025-08 59 47
2025-07 57 41
2025-06 60 52
2025-05 58 51
2025-04 57 48
2025-03 58 49
2025-02 59 56
2025-01 59 37
2024-12 63 59
2024-11 65 56
2024-10 65 50
2024-09 66 60
2024-08 67 49
Ejere
WILA HOLDING ApS · CVR 27627161 Legal ejer 20–24,99 % Fra: 01.11.2023
IU IV Invest 18 ApS · CVR 39385554 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 29.05.2019
Vittrup Holding I ApS · CVR 44402009 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 01.11.2023
Vittrup Holding II ApS · CVR 44402017 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 01.11.2023
Vittrup Holding III ApS · CVR 44402068 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 01.11.2023
Direktion
Stig Krogh Pedersen Direktør Fra: 03.03.2025
Bestyrelse
Lars Lauridsen Bestyrelsesmedlem Fra: 18.06.2003
Niels Otto Andersen Bestyrelsesmedlem Fra: 03.10.2023
Carsten Bezaleel Raunsbæk Formand Fra: 03.03.2025
Dan Højgaard Jensen Bestyrelsesmedlem Fra: 03.03.2025
Stiftere
Lars Lauridsen Stifter Fra: 18.06.2003
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 58.471.54246.637.79551.215.64451.424.38540.145.94742.258.677
Driftsresultat 23.351.7928.855.1848.905.9982.798.677-3.605.26041.036
Resultat før skat 22.642.8137.009.3257.795.6022.189.854-3.982.420-413.082
Årets resultat 17.652.5635.361.6356.069.7811.710.681-3.105.132-320.612
Egenkapital 44.296.75027.961.22522.038.93519.269.15417.558.47324.467.538
Aktiver i alt (balance) 65.692.89067.062.50257.333.46372.125.45256.776.43963.582.689
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 18.622.14035.851.27732.932.52850.575.29837.112.96637.218.151
Likvide beholdninger 1572959.088.486697.3132.799.4531.735.644
Antal ansatte (årsrapport) 505869787668
Lønomkostning pr. ansat 660.103609.640572.207586.876542.596574.941
Soliditetsgrad 67,4 %41,7 %38,4 %26,7 %30,9 %38,5 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-08
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-30
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-27
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-12
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-08
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-22
Revisor: Blicher Revision & Rådgivning, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Blicher Revision & Rådgivning, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Blicher Revision & Rådgivning, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.