Kenco Holding ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
463.978
463.978
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 39705737 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-07-05 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2025-04-10 |
Beliggenhed
| adresse | Nellikevej 21, 4330 Hvalsø |
| by | 4330 Hvalsø |
| kommune | Lejre Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Ansatte (CVR)
2023-12
1 ansatte
·
1 årsværk
Uændret siden december 2022
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2023-12 | 1 | 1 |
| 2022-12 | 1 | 0 |
| 2022-11 | 1 | 0 |
| 2022-10 | 1 | 0 |
| 2022-09 | 1 | 0 |
| 2022-08 | 1 | 0 |
| 2022-07 | 1 | 0 |
aktører og ejere
Ejere
| Kennet Hoffmann | Legal ejer | 100 % | Fra: 05.07.2018 |
Direktion
| Kennet Hoffmann | Direktør | Fra: 05.07.2018 |
Stiftere
| Kennet Hoffmann | Stifter | Fra: 05.07.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
GastroScan ApS
CVR 46255968
|
15–19,99 % | 07.06.2026 | — | — |
|
Imbro Zero2 Energy Hub II A/S
CVR 44978563
|
10–14,99 % *
Ejerudvikling
10–14,99 %: fra 05.03.2025 10–14,99 %: 26.08.2024 – 04.03.2025 |
05.03.2025 | — | — |
|
J.O. SMEDE & MASKINSERVICE ApS
CVR 36482141
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling
50–66,66 %: fra 01.01.2023 100 %: 05.07.2018 – 31.12.2022 |
01.01.2023 | — | — |
|
Kenco Consulting ApS
CVR 39705818
|
100 % | 05.07.2018 | — | — |
|
KenCo Management Services ApS
CVR 41114533
|
100 % | 24.01.2020 | — | — |
|
MOD-EL ApS
CVR 40653953
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling
50–66,66 %: fra 10.01.2024 50–66,66 %: 08.07.2019 – 09.01.2024 |
10.01.2024 | — | — |
|
Saaby Systue ApS
CVR 45325288
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling
50–66,66 %: fra 14.01.2025 100 %: 11.01.2025 – 13.01.2025 |
14.01.2025 | — | — |
|
Vordingborgvej 208 ApS
CVR 46676726
|
100 % | 31.07.2026 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Kenco Consulting ApS
CVR 39705818
|
05.07.2018 | — | — | |
|
KenCo Management Services ApS
CVR 41114533
|
24.01.2020 | — | — | |
|
MOD-EL ApS
CVR 40653953
|
08.07.2019 | — | — | |
|
Saaby Systue ApS
CVR 45325288
|
11.01.2025 | — | — | |
|
Vordingborgvej 208 ApS
CVR 46676726
|
31.07.2026 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -53.933 | -42.842 | -41.153 | -35.297 | -32.859 | -3.036 |
| Driftsresultat | -53.933 | -42.842 | -81.446 | -321.575 | -32.859 | -3.036 |
| Resultat før skat | 530.845 | 478.235 | 552.345 | -858.330 | 1.055.903 | 992.705 |
| Årets resultat | 463.978 | 401.598 | 496.726 | -662.129 | 996.102 | 961.364 |
| Egenkapital | 2.921.092 | 2.457.114 | 2.055.516 | 1.558.790 | 2.278.119 | 1.317.917 |
| Aktiver i alt (balance) | 5.154.993 | 4.704.499 | 3.383.008 | 3.021.343 | 4.023.468 | 3.362.032 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 2.233.901 | 2.247.385 | 1.327.492 | 1.462.553 | 1.745.349 | 2.044.115 |
| Likvide beholdninger | 301.427 | 455.235 | 698.450 | 293.305 | 598.299 | 125.356 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
| Soliditetsgrad | 56,7 % | 52,2 % | 60,8 % | 51,6 % | 56,6 % | 39,2 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | — | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | — | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | — | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | — | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | — | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | — | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Kenco Holding ApS Aktiv Reklamebeskyttet P-nr. 1023773747
- adresse
- Nellikevej 21, 4330 Hvalsø
- startet
- 05.07.2018
- ansatte
- —